"Watch, observe, see, know, understand, act…"
Najnowsze komentarze
Kategorie
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Gorean Lifestyle. Naprawde sie „nie da”?

Często słyszę w rozmowach z różnymi ludźmi, że pewnych zwyczajów i zachowań z Gor „nie da” się przenieść w nasze realia. To oczywiście prawda. Nie da się. Nie ma, co do tego żadnych wątpliwości.

To znaczy… Nie da się „wprost”.

Co nie znaczy, że nie da się wcale.

Nie od dziś namawiam wszystkich do studiowania Gor. Gor jako świata. Jako pewnej odrębnej, ale kompletnej całości. Dopiero wtedy tak naprawdę, znając realia tego świata, tryb życia i w ogóle warunki życie Gorean może próbować „przetransponować” zasady i zalecenia z Gor do naszych codziennych warunków.

Że to wymaga energii? Wkładu pracy? Zaangażowania?

Hm.. Zapewne… Bez wątpienia…. Ale cóż.. w zasadzie czy to na Gor czy na Ziemi – nic a już na pewno nic cennego i ważnego nie przychodzi bez pracy. Bez zaangażowania. Bez wkładu własnego.Przykład pierwszy z brzegu i z życia wzięty… Każdy setki razy widział, czytał i uważa, że jest mu nieobcy opis pierwszych tygodni szkolenia niewolnic w Kennel – prawda? Czy jednak wielu z nas zastanawia się, jakie były cele i zadania tego procesu?

Często słyszę… „Master – przecież ja nie mogę się na tydzień wyłączyć z życia żeby klęczeć i powtarzać ‚La kajira..’  To się Master tak nie da.” – Pewnie, że się nie da. Ale też, nie ma takiej potrzeby. Chodzi o to by zrozumieć PO CO to było i twórczo to przetransponować do naszych ziemskich warunków. Cóż stoi na przeszkodzie żeby spróbować – choćby przez 2-3 dni.. choć oczywiście było by lepiej przez ten tydzień zająć swoje myśli taką mantrą i medytacją – WTEDY, GDY MOŻEMY. Po drodze z pracy, do szkoły, krojąc szczypiorek do serka na śniadanie, myjąc podłogę, wreszcie zamiast włączyć telewizor na 2567 odcinek serialu po prostu skupić myśli nad tym, kim chcemy być… Ale zrobić to „uczciwie” to znaczy KAŻDĄ nadarzającą się okazję i sposobność wykorzystać do tych rozmyślań i medytacji. Postawa „ja to bym chciała, ale się nie da…” jeszcze nikogo donikąd nie doprowadziła. Jak to powiedział ktoś mądry: „Najdalsza wędrówka zaczyna się ZAWSZE od pierwszego kroku”.

I takich pierwszych kroków i w tej i w innych dziedzinach goreanskiego życia wam życzę

tekst opublikowano również na -  Larahomestone Forum :: Temat: Gorean Lifestyle. Naprawde sie „nie da”? 1/1.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>